Tvorba zpětných odkazů, registrace do katalogů

Registrace do katalogů

Registrace do katalogů

Registrace do katalogů je jedna z možností tvorby zpětných odkazů na Váš web. Přestože v dnešní době zákazníci procházejí internetové katalogy velmi zřídka a většinou hledají webové stránky přímo pomocí internetových vyhledávačů, má registrace do katalogů stále velikou váhu a to z hlediska vytvoření právě zmiňovaných zpětných odkazů (a ve většině případů zcela zdarma). Obsáhlá základna zpětných odkazů je jedna z nejdůležitějších technik SEO optimalizace a následného zlepšování přirozeného výsledků vyhledávání na Iternetových vyhledávačích.

 

Registraci do katalogů provádíme ručně a vybíráme jen takové katalogy, které pro Vás budou opravdu užitečné, ať už z hlediska návštěvnosti nebo SEO. Do zápisů Vám navrhneme kvalitní text, který bude Váš odkaz reprezentovat a dokáže zaujmout. Toto je vždy první krok tvorby zpětných odkazů (tzv. linkbuilding).

 

Vlastníte-li internetový obchod, patří mezi registraci do katalogů také registrace Vašeho zboží do cenových porovnávačů. Pomůžeme Vám s vytvořením přesně definovaných XML feedů, které pak vyhledávačům slouží pro import Vašich výrobků do jejich systému a ty následně zaevidujeme do nejznámějších českých cenových porovnávačů.

Techniky tvorby zpětných odkazů (tzv. linkbuilding)

  • Registrace do katalogů - zrealizujeme firemní zápis do internetových katalogů (tematicky spřízněných, s efektem pro SEO i ostatních).
  • Výměna odkazů - s partnerskými weby domluvíme vzájemnou výměnu odkazů. Je to prospěšné pro obě strany.
  • Tvorba PR článků - vytvoříme a umístíme zajímavý PR článek o Vašich službách na publikační weby
  • Nákup odkazů - s weby, které jsou výrazně více navštěvované nebo mají výrazně vyší PR lze domluvit umístění odkazu na Váš web za nějaký poplatek. Tento bývá většinou symbolický.
  • Odkazy z kvalitního obsahu, diskuzních fór aj. - na některé weby (většinou tematické nebo odborné) lze odkazovat i z různých (většinou také tematických nebo odborných) diskuzních for. Vlastníte-li web s prodejem dětských kočárků, je možné např. odkazovat z diskuzních fór na různých portálech pro čerstvé rodičky, mladé maminky aj.
  • Vytváření jednoduchých tzv. vstupních webů - velmi účinná technika, která ale někdy bývá penalizována vyhledávači. Je nutné aby stránka sama o sobě měla nějakou informační hodnotu a ne jen aby byla vstupní branou k nějakému Vašemu produktu/službě. Přesně to máme při jejich tvorbě na paměti.

Ceník tvorby zpětných odkazů

Vytvoření strategie budování zpětných odkazů 4.500 Kč bez DPH
Registrace do katalogů (cca 300 odkazů) 3.000 Kč bez DPH
Výměna odkazů (cca 700 odkazů)
7.000 Kč bez DPH
Měsíční správa od 900 Kč bez DPH / měsíc

 

PPC Začátek stránky Monitoring pozic